Co to je aplikace pro operační systém Android

V dnešní době strmě stoupá počet nejrůznějších mobilních zařízení, jako jsou chytré mobilní telefony, tablety, a pod. Tato zařízení se snadno přenáší, často jsou trvale připojená k internetu, a jsou tak ideální pro různé profese, kde je třeba mít po ruce aktuální data, nebo tato data aktuálně vytvářet, či editovat. Nejrozšířenější mobilní zařízení jsou právě ta, na kterých běží operační systém Android od firmy Google. A právě pro tento systém jsme schopni vyvinout aplikace na míru.

Aplikace v internetovém prohlížeči

mobil

Nejjednodušší jsou aplikace, které vznikají jako aktivní internetové stránky, a jsou optimalizovány pro mobilní zařízení. Tyto aplikace se pak provozují v internetovém prohlížeči mobilního zařízení. Nejsou to ale pravé (nativní) aplikace, a využívají spíše možnosti internetového prohlížeče, než možnosti operačního systému. Tímto způsobem tedy nelze vytvořit třeba takovou aplikaci, která by se chovala jako miniaplikace na ploše (widget). Na spoustu jednoduchých činností v terénu ale takové aplikace stačí. Takové aplikace mají tu nevýhodu, že mobilní zařízení musí být trvale připojeno k internetu. Z toho vyplývá ta vlastnost, že většinou nelze zadávat a editovat informace off-line.

Mezikrokem mezi aplikací v internetovém prohlížeči a opravdovou nativní aplikací, jsou aplikace sice psány jako aktivní internetové stránky, ale spouštějící se ve zvláštním programu, který zprostředkovává některé systémové vlastnosti této internetové aplikaci. Taková aplikace už má sice možnosti pracovat off-line, dotazovat se systému na různé informace (poloha, kompas, ...), ale tyto možnosti jsou velmi omezené.

Nativní aplikace pro Android

Nejlepší pro uživatele je samozřejmě taková aplikace, která naplno využívá toho, co jí systém poskytuje. Aplikace, která vás třeba sama upozorní na nějaké změny dat, třeba v informačním řádku systému, atd. Aplikace, která ke svému chodu nepotřebuje neustálé připojení k internetu. Aplikacím, které jsou napsány přímo pro konkrétní operační systém, říkáme nativní aplikace. V takových aplikacích už se nemusíme omezovat jen na to, co nám ne/dovolí internetový prohlížeč, ale můžeme využívat např. integrovaného fotoaparátu, můžeme načítat hodnoty různých senzorů, využívat GPS, atd.

Vývoj internetových i nativních aplikací

Jsme pro vás schopni vyvinout aplikace jak internetové, tak nativní. Potřebujete poradit? Potřebujete pohovořit o možnostech? Neváhejte nás kontaktovat.

Malá aplikace na ukázku: Mini hodiny a svátky ZDARMA


Aktuality a akce

Generátor hesel on-line

Potřebujete vygenerovat kvalitní hesla? Klikněte na tlačítko Generátor hesel on-line. Připravili jsme pro vás také pár tipů k tvorbě kvalitních hesel.

Generátor hesel on-line

Zajímavé odkazy

Pro tuto stránku nápověda není.Změnit vzhled webu:

Toto je malá ukázka barevných možností mobilního webu. Mobilní verze vašeho webu může být samozřejmě ve vašich firemních barvách.