Co to je mobilní web

Co to je mobilní web - fotografie č.: 1

Stále více uživatelů si internetové stránky (web) prohlíží na nejrůznějších mobilních zařízeních (mobilní telefony, tablety, ...), a na nich je mnohdy problém zobrazit plnohodnotnou stránku tak, jak se zobrazuje na stolním, nebo přenosném počítači. Tablety a mobilní telefony se zpravidla neovládají myší, ale doteky prstů. Je tedy někdy problém, trefit se prstem například do malého textového odkazu na stránce. U mobilních telefonů je navíc další problém, mají malou zobrazovací plochu. Pro tato zařízení tedy musí být internetové stránky přizpůsobeny. Jsou-li tedy internetové stránky (firemní web, eshop, ...) pro tato zařízení přizpůsobeny, říkáme, že existuje mobilní verze těchto stránek. Tedy mobilní web.

Různé způsoby zobrazení mobilního webu

Existují dva hlavní způsoby zobrazení mobilních internetových stránek. První, v poslední době stále žádanější responsivní verze, a druhý způsob, zvláštní mobilní verze. Více o jednotlivých verzích zde: responsivní verze, zvláštní mobilní verze.

Mobilní web na zvláštní adrese

Další možnou odlišností mobilních internetových stránek od těch klasických, je jejich umístění. Více o této problematice zde: mobilní web na zvláštní adrese.

Potřebujete mobilní web? Neváhejte nás kontaktovat!

Nevíte-li si rady, nebo chcete-li poradit, nebo máte už internetové stránky, ale nemáte je optimalizovány pro mobilní zařízení, nebo nemáte žádné stránky? Kontaktujte nás.


Aktuality a akce

Generátor hesel on-line

Potřebujete vygenerovat kvalitní hesla? Klikněte na tlačítko Generátor hesel on-line. Připravili jsme pro vás také pár tipů k tvorbě kvalitních hesel.

Generátor hesel on-line

Zajímavé odkazy

Pro tuto stránku nápověda není.Změnit vzhled webu:

Toto je malá ukázka barevných možností mobilního webu. Mobilní verze vašeho webu může být samozřejmě ve vašich firemních barvách.